O nas


 

Jesteśmy młodą organizacją składającą się z przyjaciół, kolegów i bliższych lub dalszych znajomych, którzy postanowili wspólnie i razem dać siłę, wiarę i moc innym ludziom. W tym celu wykorzystujemy naszą wiedzę, umiejętności i energię, dzielimy się naszymi pomysłami na to, co zrobić aby dotrzeć do subiektywnego odczuwania szczęścia i harmonii, innymi słowy: jak podwyższyć jakość życia psychicznego i fizycznego każdego człowieka. Jesteśmy świadomi, że istnieje wiele sposobów na to, by osiągnąć ZEN, my jednak, na początek postawiliśmy na 2 główne kierunki działania: Profilaktyka Zdrowia oraz Podwyższanie Poczucia Własnej Wartości. Zdajemy sobie sprawę, że na każdym etapie życia uszczęśliwiają nas inne sytuacje i inne wydarzenia, borykamy się z innymi ograniczeniami i innymi potrzebami, dlatego też podzieliliśmy wszystkich, do których chcemy dotrzeć, na ludzi bardzo młodych i ludzi dojrzałych. Pomimo, że każdy wiek ma swoje potrzeby, specyficzne problemy i priorytety, jednak recepta na to - jak żyć długo, zdrowo i szczęśliwie jest jedna – ZADBAĆ O SIEBIE NA CZAS. Z jednej strony społeczeństwo się starzeje i jest coraz większa potrzeba skupienia się na leczeniu chorób pojawiających się w jesieni życia, a z drugiej strony wzrasta nam nowe pokolenie (nazwijmy je cyberpokoleniem), które z powodu okoliczności w jakich przyszło im żyć, mają mniejsze umiejętności interpersonalne, uboższe doświadczenia w komunikacji z żywym człowiekiem, mniej uwagi rodzicielskiej. Nas interesują jedni i drudzy.

 

PROFILAKTYKA ZDROWIA

Jest to jedna z aktywności prowadząca do podniesienia komfortu życia, zwłaszcza w drugiej jego połowie. Naszymi działaniami chcemy wykazać wyższość profilaktyki zdrowia fizycznego i psychicznego nad przechodzeniem długiego i często męczącego procesu leczenia, zwłaszcza dotyczącego chorób występujących w starszym wieku. Stąd nasza propozycja dla osób dojrzałych podjęcia różnorodnych działań, które nie dopuszczą do pojawiania się wielu chorób, złagodzą je lub opóźnią ich pojawienie.

 

STAWIAMY NA MÓZG

 Z uwagi na obserwowane od wielu lat zjawisko starzenia się społeczeństw, wzrasta liczba osób cierpiących na zespoły otępienne. Wzrost liczby osób w starszym wieku, „wymusza” przekierowanie uwagi na choroby charakterystyczne dla wieku senioralnego. Jedną grupą chorób prowadzącą do bardzo nieprzyjemnych objawów, postępujących z wiekiem i do tego nie dających się wyleczyć, są choroby neurodegeneracyjne. Chcemy przekonać społeczeństwo, że aby utrzymać mózg w dobrym stanie, potrzebuje on treningu. Mózg działa podobnie jak mięśnie i ciało, jeśli systematycznie pobudzamy go do wysiłku, pracuje sprawnie i cieszy się dobrą kondycją. Potrzebuje do tego kilku działań: ćwiczenia umysłowe, aktywność fizyczna pobudzająca krążenie krwi, dieta odżywcza dla mózgu, kontakty społeczne, ale przede wszystkim MOTYWACJA do wykonywania tych wszystkich działań regularnie przez całe swoje życie.

 

PODWYŻSZANIE POCZUCIA WŁASNEJ WARTOŚCI

Ten rodzaj działalności ma na celu również podwyższyć jakość życia w naszym społeczeństwie, jednak punkt ciężkości przenosimy na młodszą generację. Od momentu pojawienia się polityki senioralnej, jest tendencja do skupiania się na problemach seniorów - otrzymali oni dużo wsparcia finansowego, dzięki któremu mieli możliwość skorzystania z wielu zajęć aktywujących ich życie. Oczywiście wszystkie działania pojawiły się bardzo zasłużenie, cieszymy się, że do tej pory odsunięta na bok generacja otrzymała to, czego powinien doznać każdy człowiek w swoim godnym życiu. Sami kontynuujemy tę politykę, ponieważ chcemy wzmocnić wszystkie starsze osoby, pomóc im i pokazać jak można podnieść komfort swojego życia. Jednocześnie martwi nas stan rzeczy dotyczący bardzo młodych ludzi, nastolatków, którzy urodzili się w dobie telewizji kablowej, komputerów, Internetu, przez co zostało im ograniczone uczestnictwo w osobistych spotkaniach, gdzie można porozmawiać o problemie i dostać prawdziwe wsparcie, czuć się piękną z wąskimi ustami i krótkimi rzęsami, niczego nie udawać, móc dotknąć, przytulić się i przekonać się, że tak naprawdę nikt nie jest doskonały. My, zespół My Happiness, podnosimy rzuconą rękawicę i pędzimy z niesieniem wsparcia młodym, zagubionym, z deprywacją wiary w siebie i pewności we własne możliwości. Realizując naszą misję, chcemy młodym pokazać coś w rodzaju „instrukcji obsługi człowieka”, wskazać jakie zasoby osobowościowe posiadają i jak powinni z nich korzystać w sytuacjach kryzysowych, jak wypracować w sobie mechanizmy radzenia sobie ze stresem, z frustracją i niepewnością, rozwinąć w sobie empatię oraz umiejętności interpersonalne.

 

Wszyscy członkowie stowarzyszenia mają doświadczenie w pracy związanej m.in. ze szkoleniami, edukacją, prowadzeniem projektów, prowadzeniem terapii i coachingów, organizacją warsztatów i wyjazdów. W ramach planowanej działalności Stowarzyszenie zamierza świadczyć usługi zaspokajające potrzeby mieszkańców miasta Olsztyna, a także klientów z regionu warmińsko-mazurskiego jak i z całego kraju.