1. FITNESS UMYSŁU:

Dwumiesięczne warsztaty, na których podejmujemy wszystkie aktywności rozwijające funkcje umysłu: ćwiczenia umysłowe i fizyczne poprawiające pracę mózgu. Głównym celem tych ćwiczeń jest integracja pracy obu półkul mózgowych, wytwarzanie nowych połączeń międzykomórkowych w mózgu, przyspieszenie procesów psychicznych, usprawnienie przyswajania informacji, poprawa pamięci roboczej i funkcjonalności wykonawczo-poznawczej.

Wszelkie badania głoszą, iż ćwiczenia fizyczne zwiększają plastyczność synaptyczną, stymulują neurogenezę i unaczynienie mózgu, zmniejszają zjawisko utraty objętości mózgu spowodowaną starością, szczególnie w hipokampie, który jest zaangażowany w procesy pamięciowe i uczenie się. Dodatkowo poprawiają ukrwienie mózgu. Czeka nas również nauka żonglowania, wykład dietetyka na temat diety dla mózgu, dzienniczek motywacji oraz wiele zagadek do rozwikłania.

W związku z tym, że jedną z najskuteczniejszych metod zapobiegania demencji starczej i chorobie Alzhaimera jest nauka języka obcego, w związku z tym na warsztatach uczymy się również języka hiszpańskiego. Uczymy się go jednak w nietypowy sposób. Wszystkie badania nad mózgiem głoszą, że mózg zapisuje tylko te informacje, które sam aktywnie przetworzył, czyli którymi manipulował, z których wyciągnął wnioski, których użył do rozwiązywania problemów. Poznawanie wiedzy językowej będzie odbywało się głównie poprzez próbę samodzielnego dochodzenie do reguł/znaczeń/konstrukcji czy wyrażeń, oraz operowanie obrazem, filmem i dźwiękiem.

1. KLUBY JĘZYKOWE

Tworzymy kluby językowe dla seniorów, w których uczestniczą osoby 50+. Są to klasyczne zajęcia językowe, gdzie uczniowie uczą się w swojej grupie wiekowej, specjalną metodą, ze specjalnym systemem powtórkowym. Tworzą grupy wparcia w social media, gdzie mogą liczyć w każdej chwili na wzajemną pomoc lub pomoc lektora.

1. ĆWICZENIA FIZYCZNE PRZECIWDZIAŁAJĄCE PROCESOM STARZENIA ORAZ CHOROBOM NEURODEGENERACYJNYM

Organizujemy aktywności sportowe dla seniorów ze specjalnymi ćwiczeniami przeciwdziałającymi procesom starzenia się organizmu oraz chorobom neurodegeneracyjnym.